<..!..>Buradan itibaren Google Rich Search verileri başlıyor. Güncellemeyi Bu alanda yapacaksınız.

Ticaret Hukuku

ESKİŞEHİR TİCARET HUKUKU AVUKATI

Eskişehir Ticaret Hukuku Avukatı olarak, Türk Ticaret Kanunu'nun düzenlediği ticaret hukuku konularında hizmet sunmaktayız. Ticari işletmeler, ticaret şirketleri, kıymetli evraklar, taşıma işleri, deniz ticareti ve sigorta hukuku gibi alanları kapsayan ticaret hukuku, işletmelerin faaliyetlerini düzenleyen temel bir hukuk dalıdır.

Büromuz, ticaret hukukunun temel kavramlarını içeren hizmetler sunmaktadır. Bunlar arasında tacir, ticari işletme, ticaret sicili, ticaret unvanı, haksız rekabet, ticari defterler, cari hesap, ticari işler tellallığı, acentelik, fatura, ticaret ortaklıkları, bono, poliçe, çek, emtia senedi, taşıma senedi, eşya ve yolcu taşımacılığı, gemi, donatan ve navlun, zarar sigortaları ve can sigortaları gibi konular yer almaktadır. Ticaret ortaklıkları ise kollektif şirket, komandit şirket, anonim şirket ve limited şirketler ile kooperatifler şeklinde çeşitlenebilir.

Günümüzde ticaret, uluslararası boyutta da önem kazanmıştır. Yabancı sermayeli şirketlerin yatırımları, kurulan ortaklıklar, ihracat ve ithalattaki artışlar gibi unsurlar, uluslararası ticaretin önemini artırmıştır. Bu durumda ortaya çıkabilecek uyuşmazlıklar ise çeşitli sorunları beraberinde getirebilir.

Eskişehir ticaret hukuku avukatı olarak, ulusal ve uluslararası şirketlere danışmanlık hizmetleri sunmaktayız. Ticari sözleşmelerin hazırlanması ve incelenmesi konusunda yardımcı olurken, ticari ilişkilerden kaynaklanan uyuşmazlıkların çözümü için uzlaşma ve dava yoluyla çözümler sunmaktayız. Müvekkillerimizin ticari faaliyetlerinin yasal ve düzenleyici gerekliliklere uygun şekilde sürdürülebilmesi için hukuki danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Eskişehir'de ticaret hukukuyla ilgili her türlü sorunuzda veya danışmanlık ihtiyacınızda size destek olmaktan mutluluk duyarız.

Phone icon
0505 600 08 10
Hemen Arayın