<..!..>Buradan itibaren Google Rich Search verileri başlıyor. Güncellemeyi Bu alanda yapacaksınız.

Kamulaştırma Hukuku

ESKİŞEHİR KAMULAŞTIRMA HUKUKU AVUKATI

Eskişehir Kamulaştırma Hukuku Avukatı olarak, kamu yararı ve kamulaştırma konularında hizmetlerimizi sunmaktayız. Kamu yararı doğrultusunda mülkiyet hakkının sınırlandırılması ancak kamulaştırma işlemi ile gerçekleştirilebilir. Anayasa'nın 46. maddesi bu konuyu özel olarak düzenlemekte olup, kamulaştırma kararı kamuya yarar sağlaması şartıyla alınabilir. Kişinin mülkiyet hakkı isteği dışında kamulaştırma yapılabilmektedir, ancak bedeli peşin ödeme şartı bulunmaktadır.

Yüksek bütçeli projeler için yapılan kamulaştırmalarda ise bedel taksitle ödenebilmektedir. Kamulaştırma işlemi ile ilgili uyuşmazlıklar adli ve idari yargıda çözümlenir. Bedele ilişkin uyuşmazlıklar adli yargının görev alanına girer ve Asliye Hukuk Mahkemelerinde çözümlenirken, kamulaştırma kararına itirazlar idari yargının görev alanına girer ve ilgili taşınmazın bulunduğu yer idare mahkemesinde çözümlenir.

Büromuz, kamulaştırma, acele kamulaştırma, kamulaştırmasız el atma, ecrimisil, bedel tespit ve tescil davaları gibi konularda hizmet vermektedir. Uzman ekibimizle müvekkillerimizin haklarını en iyi şekilde savunmaktayız. Kamulaştırma hukukuyla ilgili hukuki danışmanlık hizmetleri için bize ulaşabilirsiniz.

Kamu Yararı ve Kamulaştırma Hukukuyla ilgili sıkça sorulan sorulara da yanıtlarımız aşağıda yer almaktadır:

Kamu yararı nedir ve nasıl belirlenir? Kamu yararı, devletin halkın yararına olan faaliyetleri ve hizmetleri ifade eder. Kamu yararı belirlenirken, genellikle toplumun ihtiyaçları ve çıkarları göz önünde bulundurulur.

Kamulaştırma nedir ve nasıl yapılır? Kamulaştırma, kamunun ihtiyacı olan bir taşınmaz malın sahibine, belirlenen bedeli ödeyerek el koymasıdır. Kamulaştırma işlemi, kamuya yarar sağlaması şartıyla gerçekleştirilebilir.

Kamulaştırma kararına itiraz edilebilir mi? Evet, kamulaştırma kararına itiraz edilebilir. İtirazlar idari yargının görev alanına girer ve ilgili taşınmazın bulunduğu yer idare mahkemesinde ç

özümlenir. İtiraz sürecinde, kamulaştırma kararının hukuka uygunluğu ve kamunun yararına olup olmadığı gibi konular incelenir ve değerlendirilir.

Eskişehir Kamulaştırma Hukuku Avukatı olarak, kamulaştırma işlemleriyle ilgili uyuşmazlıklarınızı çözmek için hizmet vermekteyiz. Büromuz, kamulaştırma, acele kamulaştırma, kamulaştırmasız el atma, ecrimisil, bedel tespiti ve tescil davaları gibi konularda uzman bir ekiple çalışmaktadır. Müvekkillerimizin haklarını en iyi şekilde savunmak ve hukuki danışmanlık hizmetleri sunmak amacıyla buradayız.

Eğer kamulaştırma hukukuyla ilgili daha fazla bilgi almak veya hukuki danışmanlık hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz, bize ulaşabilirsiniz. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Phone icon
0505 600 08 10
Hemen Arayın