<..!..>Buradan itibaren Google Rich Search verileri başlıyor. Güncellemeyi Bu alanda yapacaksınız.

Kamu İhale Hukuku

ESKİŞEHİR KAMU İHALE HUKUKU AVUKATI

Eskişehir Kamu İhale Hukuku Avukatı olarak, kamu ihale hukukuyla ilgili hizmet vermekteyiz. Kamu ihale hukuku, kamu hukukuna tabi olan ihalelerin tespitinde önemli olan bir kavramdır. Bu kavram, bir tarafının devlet, diğer tarafının ise şahıs olması ve devlet tarafının kamu gücünü kullanarak yüksek otorite ile bu ilişkide yer alıp almadığı noktasında odaklanmaktadır. Kamu ihale hukuku kapsamında, kamu kurum ve kuruluşlarının mal alımları, hizmet alımları ve yapım işleri gibi konular yer almaktadır.

Kamu ihale sözleşmeleri, bir tarafının devlet ve diğer tarafının şahıs olmasına rağmen özel hukuk ilişkisi kapsamında bulunmaktadır. Ancak, sözleşmeye aykırılık gibi durumlarda kamu hukuku niteliğinde bulunan yönler de bulunmaktadır. Kamu ihale hukuku geniş bir mevzuata sahip olup, devlet ihale kanunu, Kamu mali yönetim ve kontrol kanunu, sosyal sigortalar ve genel sağlık sigortası kanunu, iş kanunu ve ilgili yönetmelikleri içermektedir. Bu nedenle, ortaya çıkan uyuşmazlıklar dikkatlice incelenerek çözüme kavuşturulmalıdır.

Büromuz, ihalelere hazırlık işlemleri, ihalelere katılım, ihale sözleşmelerinin imzalanması, ihale iptali davalarının takibi, Kamu İhale Kurumu Kararlarının iptali ve diğer ilgili konularda hizmet vermektedir. Eskişehir'deki kamu ihale hukukuyla ilgili ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Phone icon
0505 600 08 10
Hemen Arayın