<..!..>Buradan itibaren Google Rich Search verileri başlıyor. Güncellemeyi Bu alanda yapacaksınız.

Aile Ve Boşanma Hukuku

ESKİŞEHİR BOŞANMA AVUKATI

Aile ve boşanma hukuku, Türk aile hayatındaki nişanlanma, evlenme, boşanma, nafaka, manevi tazminat, velayet, vasi atanması, hak ve fiil ehliyeti halleri gibi konuları düzenleyen bir hukuk dalıdır. Bu alanda çeşitli dava türleri bulunmaktadır. Eskişehir boşanma avukatı olarak bu dava türlerinin hepsinde kapsamlı hizmet vermekteyiz.

Nişanlanma, evlenme şartları ve yasal hükümleri, boşanmanın şartları, boşanmayı takip eden maddi ve manevi tazminat, nafaka ve mal ayrılığı rejimi, eşlerin müşterek çocuklarının durumunu düzenleyen velayet ve iştirak nafakası gibi konular aile ve boşanma hukuku kapsamında yer alır.

Aile hukuku, tarafların evlilik birlikteliklerini sürdürdükleri ve ortak hayatlarını devam ettirdikleri aile konutu ve çocukların temsiline bağlı soy bağı, evlat edinme, velayet, vesayet, kayyımlık, yasal danışmanlık gibi konuları da içerir. Ayrıca yabancı mahkemeler tarafından verilmiş olan boşanma kararının tanıma tenfizi de bu hukuk dalında düzenlenmektedir.
Aile hukukundan kaynaklanan davalarda görevli mahkeme genellikle aile mahkemesi olsa da, aile mahkemesi bulunmadığı adliye bölgelerinde Asliye Hukuku Mahkemeleri de bu davalara bakabilmektedir.

Eskişehir boşanma avukatı, aile hukukundan kaynaklanan davalarla ilgilenen ve müvekkillerine profesyonel hukuki destek sağlayan bir avukattır. Anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davaları, evlilik sözleşmeleri ve mal rejimi sözleşmeleri, anlaşmalı boşanma protokolü hazırlanması, nafaka talepleri, maddi ve manevi tazminat talepleri, evliliğin iptali davaları, yabancı mahkemelerden verilen kararların tanınması ve tenfizi gibi konularda danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunmaktadır.

Aile içi şiddet durumunda, Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Hakkında Kanun kapsamında düzenlenen tedbir talepleri de Eskişehir boşanma avukatı tarafından incelenmektedir.

Eskişehir'de hukuk alanında hizmet veren bir avukat olarak, müvekkillerimizin ihtiyaçları doğrultusunda anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davaları, evlilik sözleşmesi ve mal rejimi sözleşmeleri, anlaşmalı boşanma protokolü hazırlanması, yoksulluk, iştirak nafakaları, maddi ve manevi tazminat talepleri, evliliğin iptali davaları, yabancı mahkemelerden verilen kararların tanıma ve tenfizi, Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Hakkında Kanun çerçevesinde verilmesi istenen tedbir kararları, İddet (Bekleme) süresinin kaldırılması, velayetin değiştirilmesi, anlaşmalı boşanma davası, babalık davası, soy bağı davası, mal rejimi davaları gibi konularda danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermekteyiz.

Eskişehir boşanma avukatı olarak, sizin için en iyi sonucu elde etmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Phone icon
0505 600 08 10
Hemen Arayın